Vyrážíme na dovolenou

Vyrážíme na dovolenou

01.06 2020

Dovolenou si zasloužíme všichni a je vlastně úplně jedno, jestli se jedná o dovolenou v letním období nebo v zimě. Odpočinek a relaxace je důležitá v každém ročním období. Otázkou ovšem zůstává, zda – li si chceme odpočinout sami, bez dětí, nebo si s sebou chceme vzít nejen babičku, ale třeba i psa. Pokud totiž uvažuje spíše o té druhé možnosti, budeme s největší pravděpodobností potřebovat větší vůz. Nejlépe dokonalou dodávku. Jistě teď všichni namítají, že takový vůz nemáme k dispozici. Řešením je spolehlivá autopůjčovna. Na trhu nalezneme širokou nabídku autopůjčoven, které mají pro nás vhodnou dodávku pro jakoukoliv situaci. Takže stačí si jen vybrat, sbalit se a můžeme vyrazit.

Tady máme na výběr opravdu širokou nabídku osobních dodávek, které mohou být až osmimístné a nemusíme se obávat, že nám nebude stačit řidičský průkaz sk. B. Další možností jsou potom obytné dodávky, které jsou dokonalým ztvárněním opravdu skvělé dovolené se vším všudy. Je to vlastně takový dům na kolech a odpadají zde takové starosti, jako je rezervace v hotelu, nebo jídlo. Tohle všechno je v obytných dodávkách možné a dokonce zde máme i své vytoužené soukromí. Co je ale jejich nespornou výhodou, je fakt, že máme možnost volby a svobody času. Nejsme na nikom závislí a zastavit si můžeme vlastně kdekoliv, se nám zlíbí.

Před jízdou…

Samozřejmostí ovšem je vždy jakýkoliv vůz před jízdou řádně zkontrolovat a připravit na dlouhou cestu. V případě, že vyrážíme na hory a počasí zrovna není nakloněno k cestování, určitě musíme mít zimní pneumatiky a zimní výbavu. Rozhodně bychom také neměli podceňovat své řidičské schopnosti, a jakmile se vydáme na cestu, musíme dodržovat nejen pravidla, ale přizpůsobit také jízdu a rychlost na pozemních komunikacích v zimním období.

V letním období je to stejné, jen s tím rozdílem, že tady nemusíme mít s sebou na letní dovolenou u moře sněhové řetězy.
Mnoho řidičů, kteří ještě neřídili dodávku, bývá překvapením, že dodávka má náhon na přední kola. Je proto nutné najíždět do zatáček bezpečně a pomaleji, protože případné brždění může způsobit smyk a dopravní nehodu.

Důležité je také bezpečné uložení nákladu

Samozřejmostí také je, abychom dobře a bezpečně uložili veškerý náklad do zavazadlového prostoru. Žádné kufry nebo jiný náklad nesmí být v zavazadlovém prostoru uvolněný. Mohlo by se stát, že by se při jízdě vše mohlo všechno převážit a přemístit na druhou stranu. Takový případ by mohl způsobit velké nepříjemnosti a v mnoha případech dokonce i dopravní nehodu. Pokud jsme se rozhodli pro zimní dovolenou tak jde například o lyže nebo snowboard, jenž by se při nesprávném uložení mohly uvolnit a také zranit osoby ve vozidle, o což určitě nestojíme.

Takže pravidlo uložení nákladu a kufrů zní, bezpečné uložení a připevnění. K tomu nám slouží různě veliké popruhy a pásy, kterými můžeme kufry připevnit, ale některé vozy disponují i ochrannými sítěmí, které mají po stranách háčky na uchycení. Tyto síťky jsou vhodné zejména pro menší předměty a mají i napínací gumy, které nám pomohou síťku dobře napnout.