Mobilní domy

Mobilní domy

19.11 2020

Pod pojmem mobilní domy si každý může představit spíše velký karavan, který slouží jako dokonalá náhrada pentionu. Ovšem v dnešním moderním světě se stále více lidé setkávají s pojmem mobilní dům k celoročnímu obývání. Je to trend moderního bydlení, který má několik výhod.

 

Mobilní domy

Co jsou mobilní domy

Takový projekt samozřejmě vyžaduje odborníka, ale ti, kteří ještě nikdy neslyšeli pojem mobilní domy, se mohou těšit na opravdu dokonalé a nízkoenergetické domy, které jsou na kolech a tím páde i mobilní. Znamená to, že je možné s nimi manipulovat, takže pokud se člověk rozhodne žít třeba na druhé straně republiky, nemusí mít obavu, že by musel tké zhánět bydlení.

Co lze říci o mobilních domech a jaké z toho plynou výhody

Každá firma se samozřejmě snaží uspokojit své zákazníky a tak se stavební firmy snaží i mobilní domy realizovat s maximální pečlivostí, přesností, vysokou kvalitou a smyslem pro detail. Každý prvek mobilního domu je navržen s důrazem na dlouhodobou životnost. Navíc tyto domy mohou být samozřejmě nízkoenergetické, šetří tím životní prostředí. Mezi výhody takových domů patří zejména to, že se dají přesunout z místa na místo a není nutné si hledat nové bydlení. Za výhodu lze samozřejmě považovat i to, že se majitel, který se chystá přestěhovat, nemusí trápit s balením osobních věcí a nábytku. Vše má pod střechou, uložené ve skříni a není nutné objednávat stěhovací firmu.

Jaké další výhody mobilní domy mají

Není zde nutné stavebné povolení a dům se může obývat celoročně, což je velkou výhodou nejen pro cestovatele. Takové mobilní domy mají nízké náklady na vytápění. Jsou výhodné pro ty, co chtějí mít své vlastní bydlení a přitom by rádi poznali svět zblízka. Výhodou také je, že takový dům nevyžaduje pevný základ, postačí betonové bloky.

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy mohou být samozřejmě i mobilní. Je to stavební standard pro moderní domy, což vede k minimální spotřebě energie budov pro vytápění nebo chlazení prostor. V současné době vytvářejí projektanti koncepční objekty pasivních nebo nízkoenergetických domů a slovo „energetická účinnost“ je slyšet stále častěji.

Spolehlivá stavební firma je důležitá

Každá stavební firma chce své zákazníky něčím zaujmout a postavit jim dům podle jejich představ. Mnoho takových firem nabízí mobilní domy šité na míru. Většinou se jedná o mobilní domy, jsou celoroční v nízkoenergetickém standardu. Takové domy jsou ekologické a tudíž šetrné k životnímu prostředí.

Je potřeba ovšem hledat a trochu srovnávat, protože to, co nabízí jedna firma, nabízet ta druhá nemusí a nejde jen o materiál, ale i o vybavení a cenu domu. Firmy také mají ve svém portfoliu odborné poradenství, domy na klíč a samozřejmě jejich největší odměnou je spokojený zákazník.