Velký náklad a jeho přeprava

Velký náklad a jeho přeprava

15.07 2020

Ve světě podnikání jsme se určitě setkali se situací, kdy jsme potřebovali narychlo přepravit náklad nebo zboží k zákazníkovi. Problém nastal v tom, že nám naše staré auto jednoduše vypovědělo službu nebo jsme jen potřebovali náš podnikatelský záměr rozšířit. Jak vyřešit takovou situaci, aby vše dopadlo podle našich představ? Není nutné si dodávku hned kupovat. Koupě vyžaduje celkem velké finanční náklady. Můžeme si jednoduše dodávku pronajmout.

Dodávka užitková je nejoblíbenější

Samozřejmě, že mezi ty nejoblíbenější dodávky patří ty užitkové. Mají všestranné využití a jejich variabilita je také široká. Využít takový pronájem dodávky můžeme například k přepravě nábytku, který jse si právě zakoupili, můžeme si ji pronajmout i v případě, že se hodláme o víkendu stěhovat, ale pronájem dodávky využívají zejména začínající živnostníci a podnikatelé, kdy nedisponují ještě svým vlastním vozem, ale dodávku ke své práci potřebují. Dlouhodobý pronájem je v takovém případě tím nejlepším řešením.

Přeprava z bodu A do bodu B

Máme – li nákladu více, než jsme předpokládali, není zrovna vhodné řešení vše nacpat do jednoho vozu. Jednak by se mohlo stát, že by se zboží, materiál nebo cokoliv jiného, co přepravujeme, mohlo znehodnotit a výsledek by nebyl zrovna ucházející pro obě strany. Dalším mínusem by určitě bylo zjištění, že dodávka je špatně naložená a také přetížená. To by znamenalo nepříjemnosti na silnicích, ale především by hrozilo, že bychom se i jako zkušený řidič jednoduše mohli stát obětí dopravní nehody z naší viny.

Přeprava jakéhokoliv nákladu je tedy z hlediska bezpečnosti velmi důležitá už hned na začátku, kdy jej do dodávky nakládáme. Správně uložený náklad je také potřeba dobře upevnit a v zavazadlovém prostoru uložit a to rovnoměrně. K upevnění nákladu slouží různé popruhy a pásy, kterými lze dobře jakýkoliv náklad připevnit, aby nedošlo k jeho přemístění během jízdy.

Dodávka má větší rozměry

Musíme počítat s tím, že dodávka má daleko větší rozměry a tak nás může čekat překvapení při předjíždění. Plně naložená dodávka je daleko těžší a předjíždět jiné vozidlo není zrovna nic jednoduchého a navíc musíme počítat s tím, že to není otázka několika sekund. Pokud chceme předjet jiné vozidlo, měli bychom si to pořádně rozmyslet a dodržovat také bezpečné rozestupy. Problém nám v takovém případě může způsobit i silný boční vítr. V takovém případě je lepší snížit rychlost a zastavit na několik minut u krajnice.

Jak je to s řidičským průkazem

Pokud se ptáme na to, zda je potřeba k řízení dodávky nutné řidičské oprávnění jiné než sk. B, můžeme říci, že pokud vozidlo nemá více jak 3500 kg, můžeme být naprosto v klidu. Jiný řidičák je nutný jen v případě, že vozidlo má více jak 3500 kg nebo je to dodávka osobní, která má více jak 8 míst.