V čem je dodávka lepší, než přívěsný vozík

V čem je dodávka lepší, než přívěsný vozík

01.05 2021

Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete přemístit objemnější náklad, který do osobního auta nenaložíte? Stačí, když vám vypoví službu pračka, kotel, nebo musíte odstěhovat velké kusy nábytku. Máte v podstatě dvě možnosti, jak náklad přemístit. Buď za osobní vůz připřáhnete vlek, pokud máte závěs, nebo si můžete půjčit dodávku, na kterou bohatě stačí řidičský průkaz skupiny B. Dodávka má oproti přívěsnému vozíku řadu výhod. O jaké přednosti jde, vám právě teď přiblížíme.

Půjčovna dodávek Brno

V dodávce je více místa, než na klasickém vleku

Přívěsný vozík, jenž můžete řídit s oprávněním skupiny B, nesmí mít větší přípustnou hmotnost než 750 kg. Takže prvním benefitem je i váha přepravovaného nákladu, protože dodávku můžete s klasickým “Béčkem “řídit až do celkové hmotnosti 3 500 kg. Vleky jsou také o dost menší (obvykle 2 – 2,5 m ložné plochy maximálně). Dodávky převezou předměty i o délce 4,5 m.

Náklad nezmokne

S dodávkou vás nepřekvapí ani počasí. Samozřejmě některým věcem ani déšť nevadí, nicméně kdybyste potřebovali převézt třeba piano, z jeho zmoknutí byste asi nebyli nadšení. V dodávce bude náklad i za největší bouřky stále v suchu.

Komplikované couvání s přívěsným vozíkem

Couvání je pro řadu lidí oříšek, a co teprve couvání s vlekem? To chce skutečně praxi. S dodávkou zaparkujete prakticky stejným způsobem, jako s osobním autem, jen je třeba dávat pozor na větší rozměry. S vlekem se snadno dostanete do situace, kde nebude prostor proto se otočit, takže těm méně zručným nezbyde jiná možnost, než vlek odpřáhnout. Každopádně s plně naloženým vlekem se špatně manipuluje.

Bezpečnost přepravovaného nákladu

Je-li náklad umístěn v dodávce, nestane se, že by někam vypadl a ohrozil ostatní účastníky provozu, což o přepravě na vleku říci nemůžeme. Navíc dodávku pohodlně zamknete a dojdete si třeba na oběd, zatímco náklad na vleku může někdo odcizit.

Důvodů by se našlo určitě více. Například závěrem ještě vzpomeneme, že ne ke každému autu připojíte libovolný přívěsný vozík (někdy může být opotřebovaná koule závěsu, jindy zase odlišný kolík elektrické zásuvky).