Parkování na letišti v Praze

Parkování na letišti v Praze

15.11 2021

Ne vždycky máte tu možnost dostat se na letiště jinak než svým autem. Ano, dojet na letiště autem je skvělé a pohodlné, ovšem potíž nastává při parkování, především ve chvíli, kdy vůz potřebujete odstavit na bezpečném místě po delší dobu. Máme pro vás několik tipů, jak na letišti v Praze zaparkovat, aniž byste museli z kapsy vytáhnout majlant.

Pokud se budeme bavit o v uvozovkách nejlevnější variantě, pak nesmíme zapomenout na stání mimo areál letiště. Je vlastně na vás, kde auto necháte stát (samozřejmě v místě, kde nikomu nebudete překážet), ovšem o bezpečnosti se snad ani bavit nemůžeme. Parkovat mimo hlídaná místa je jako sázka do loterie a nikdy nevíte, jestli zrovna vaše auto zloději nepadne do oka.

Půjčovna dodávek Praha

Parkování v areálu letiště

Pak tu máme naopak bezpečnější místa, kde vůz můžete zaparkovat. Přímo na letišti je možné využít parkovací místa pro krátkodobé, ale i dlouhodobé parkování.

Prvních 15 minut máte zdarma, ale pozor, pouze 1x za 24 hodin. Přesáhnete-li prvních patnáct minut, ale vejdete se pořád do první půl hodiny, máte to za 100 Kč navíc. Další půl hodina je za dalších 100 Kč navíc. Jedna hodina na letišti vás tedy vyjde na 200 Kč. Uvedené sazby platí pro oba terminály (Terminál 1 a Terminál 2).

Letiště Václava Havla návštěvníkům umožňuje krátkodobé stání v parkovacím domě Economy a Comfort, kde jedna hodina vyjde na 80 Kč, což sice není málo, ale pořád lepší, než platit 200 Kč/hod. na terminálech. Parkovací domy se nachází cca 2 minuty chůze od terminálů.

Jestliže máte v plánu vůz na letiště ponechat po celou dobu dovolené, pak se nabízí parkovací domy pro dlouhodobé stání, kde například za týden parkingu osobního vozu zaplatíte 990 Kč (parkování Smart). Dále jsou k dispozici varianty Comfort, Holiday nebo Premium. Například u parkování Premium, které vyjde mimochodem na cca 3 000 Kč za týden, dostanete zvýšenou ostrahu, extra velké místo na stání a další doplňkové služby.

Parkování mimo letiště

Kromě parkování přímo v areálu letiště můžete vůz nechat i na některém z parkovišť v jeho blízkém okolí. Parkovat se dá například u Tuchoměřic nebo na Buštěhradě (RH Parking), kde můžete auto zaparkovat na oploceném parkovišti, které nonstop hlídá ostraha. Ceny parkovného se pohybují mezi 40 až 80 korunami za den, což je ve srovnání s letištním stáním laciné. Ovšem je nutné počítat s dopravou na letiště. Zde už můžete využít například pravidelné spoje MHD, taxi, Uber nebo Bolt. Některá parkoviště za poplatek nabízí i pojištění vozu proti vandalismu nebo živelným pohromám. Pokud si parkovací místo zarezervujete online, můžete jednak předejít plné kapacitě, zároveň i ušetříte.