Jak si vybrat správný typ dodávky

Jak si vybrat správný typ dodávky

15.06 2020

Dodávky. Tento typ vozidel je v poslední době velmi oblíbený a to ve všech odvětvích. Je to nejen proto, že jde o prostorné vozidlo, ale i proto, že jejich využití a variabilita je opravdu veliká. Jestliže jsme se například rozhodli pro podnikatelskou dráhu, určitě se nám taková dodávky bude hodit. Řemeslné práce, jako je třeba zedník, instalatér, kominík a jiná řemesla se bez náčiní a vozidla prostě neobejdou a tak pokud si chceme pořídit takovou dodávku, není třeba hned kupovat novou. Je přece jenom o něco dražší než by se na první pohled mohlo zdát a vynaložené finanční prostředky bychom mohly použít na jiné účely. Jako optimální řešení se v tomto směru jeví pronájem dodávky.

Užitkové dodávky jsou nejoblíbenější

Jak už bylo řečeno, řemeslné práce ve většině případů potřebují vozidlo, které by jim pomohlo rozšířit podnikatelský záměr. Upřímně poněkud směšně by vypadal takový kominík nebo zedník, který by jezdil k zákazníkům na kole a pod paží nebo v batohu na zádech by si s sebou vezl pytel cementu nebo kominickou štětku. Užitkové dodávky představují jeden z nejoblíbenějších vozů právě pro řemeslné práce, ale využít je samozřejmě můžeme prakticky kdekoliv.

Pronájem dodávek je služba, kterou využívají právě začínající podnikatelé a živnostníci, kteří ještě nedisponují vlastními vozy, ale dodávku ke své práci jednoduše potřebují. Musíme ale také dopředu vědět, o jaký tip dodávky máme zájem a k čemu takovou dodávku budeme potřebovat.

Nepřeceňovat své síly…

To znamená, že pokud autům moc nerozumíme, měli bychom se poradit se zkušeným automechanikem. Jde zejména o výkon auta, velkou spotřebu, zbytečně velký zavazadlový prostor a podobně. Sice se nám v autopůjčovně zamlouvá určitá dodávky, ale třeba právě rozhodující jsou i již zmíněné faktory. Taková dodávka pak může stát nevyužitá někde v garáži a to by byla přece škoda.

Dodávka užitková

Přepravovat zboží, materiál nebo jiný náklad jistě bude vyžadovat dostatek místa v zavazadlovém prostoru. Proto byvchom se měli v půjčovně poohlédnout po vhodné dodávce tohoto tipu. Najdeme zde dodávky skříňové, plachtové, ale i chadící. Tyto dodávky jsou vhodné pro přepravu rychle se kazících potravin, což je velmi vhodné v potravinářském nebo gastronomickém oboru.

Pokud ovšem máme jiný podnikatelský záměr a chceme přepravovat spíše osoby, vhodné jsou v tomto směru dodávky osobní, které mají až 8 míst. Můžeme tyto vozy využít jako taxi službu, můžeme je využít i jako soukromé osoby pro svou početnou rodinu, kterou chceme vzít na dovolenou, ale využít je mohou i malé firmy, kdy je potřeba hromadně dopravit zaměstnance do zaměstnání nebo na firemní školení. Možností je spoustu. Navíc se v takovém případě nemusíme obávat, že bychom si museli dělat ještě řidičské oprávnění sk. C. Řízení dodávek, které jsou osmimístné, můžeme s platným řidičským průkazem sk. B. Pokud by byly tyto vozy jen o jedno místo větší, tady už je potřeba sk. C.