Dodávky, platný řidičský průkaz a náklad

Dodávky, platný řidičský průkaz a náklad

01.08 2020

Dodávky představují v poslední době velmi oblíbený prostředek pro přepravu čehokoliv. Může to být přeprava materiálu na svatbu, může to být nábytek nebo velký klavír, může to být ale také několik osob najednou nebo je dodávka potřeba v případě, že se stěhujeme. Pokud ale takovou dodávku nemáme k dispozici, ale její služby potřebujeme, můžeme se obrátit na spolehlivou autopůjčovnu, která má ve svém portfoliu služeb několik druhů takových vozidel. Tyto služby jsou rychlé a tak v případě, že nám naše staré auto prostě vypoví službu, je třeba oslovit autopůjčovnu.

V případě pronájmu takové dodávky ale musíme znát několik důležitých pravidel, která jsou potřeba pro bezpečnou jízdu. Nejde jen o to, pronajmout si dodávku a hurá na cesty. Musíme vědět něco o tom, jaký řidičský průkaz budeme potřebovat, jak bezpečně přepravovat jakýkoliv náklad a hlavně, jak dorazit do cíle bezpečně.

Stěhování a jiné důvody

Takže v případě, že se chystáme o víkednu stěhovat, pronajmeme si užitkovou dodávku pro přepravu nábytku a jiného majetku. Pokud jsme ale malá firma a potřebujeme nějak hromadně přepravit své zaměstnance na firemní školení do okresního města, budeme potřebovat osobní dodávku.

Pronájem dodávek vyřeší situaci

Jestliže jsme se tedy rozhodli pro pronájem jakékoliv dodávky, máme v podstatě problém vyřešený. Jedinou otázkou zřejmě zůstává to, zda je řidičský průkaz sk. B platný také pro dodávky. Něktěří řidiči si nějak nelámou hlavu nad tím, zda by mohli takové vozidlo řídit, ale je to velice zásadní. Pokud vozidlo nemá více jak 3500 kg, můžeme takovou dodávku řídit s platným řidičským průkazem sk. B. Jestliže ale taková dodávka má více jak 3500 kg, musíme mít pak řidičský průkaz sk. C. to samé platí i u osobních dodávek přepravujícíh osoby. S řidičákem sk. B můžeme řídit osobní dodávku pouze osmimístnou, pokud má vozidlo o jedno místo více, je potřeba sk. C.

Dodávka a náklad

Musíme ale také věnovat pozornost nákladu, který vezeme. S přetíženou dodávkou se nám moc dobře nepojede a navíc to také není zrovna bezpečné. Je potřeba náklad dobře rozmístit a naložit tak, abychom vůz nepřetížili. Také je potřeba náklad upevnit, protože se může stát, že by se během jízdy mohl náklad uvolnit, někoho zranit nebo dokonce převážit vozidlo na jinou stranu a způsobit dopravní nehodu. K tomu slouží různě veliké pásy a popruhy nebo také sítě, které mají napínací gumy a háčky na zaháknutí. Máme pak věci pod kontrolou.

Víte, že až 32% dopravních nehod je způsobeno právě špatně upevněným nákladem?

Prot je velmi důležitým poznatkem pro všechny, kdo se denně potýkají s nakládáním zboží, palet nebo jiného nákladu, že právě rozložení nákladu v dodávce je důležitým faktorem pro bezpečnou jízdu na pozemních komunikacích.